O nás

O nás

Obchodní zastoupení firmy Wilhelm Layher GmbH & Co. KG vzniklo pod hlavičkou firmy Ing. Petr Veselý v Mladé Boleslavi v létě 1991. Tato firma se zabývala výhradně prodejem dílcového lešení Layher. S postupem času se stupňovaly požadavky zákazníků na pronájem materiálu a v roce 1995 vznikla půjčovna dílcového lešení s hlavním skladem v Praze.

V roce 1996 se firma Ing. Petr Veselý transformovala na firmu LAVEL MB, s.r.o., která pracuje s dílcovým systémovým lešením Layher na území ČR dodnes. Rozvoj firmy LAVEL MB, s.r.o. byl pozvolný, podařilo se získat velké množství obchodních partnerů ve stavebnictví, ale hlavně i od roku 1999 v chemickém průmyslu a v elektrárnách. S narůstajícími objemy lešení ve skladech vznikl opět požadavek zákazníků na zajištění dopravy materiálu a v roce 2000 jsme založili dopravní divizi.

S postupem času nám přestal sklad v Praze kapacitně vyhovovat a tak jsme v roce 2002 zřídili ještě další sklad v Brodcích u Mladé Boleslavi. Za dobu tohoto poměrně složitého vývoje jsme získali bohaté zkušenosti s řešením nejrůznějších technických problémů a montáží. Troufáme si dokonce tvrdit, že většinu z nejsložitějších projektů v České republice i v Praze v uplynulých letech realizovala právě naše firma.

V dubnu 2006 byla založena sesterská firma LAVEL SK s. r. o., která působí na území Slovenské republiky. Firma nabízí stejné služby v oblasti lešení jako LAVEL MB, s. r. o. v České republice.

Odborní poradci

Lešenářské firmy

Milan Veverka
milan.veverka@lavel.cz
602 426 551

Praha

Josef Kratochvíl
josef.kratochvil@lavel.cz
602 309 326

Severní část Čech
Vysočina
Jižní část Moravy

Jiří Rys
jiri.rys@lavel.cz
602 309 362

Jižní a západní část Čech

Pavel Písecký
pavel.pisecky@lavel.cz
724 174 939

Východní část Čech
Severní část Moravy

Ing. Milan Veverka
milan.veverka@lavel.cz
602 309 327